Talk:Opus Dei jest sektą destrukcyjną

From Opus Dei info

Sorting order:
Start a new discussion

Prawda, sama prawda. (1)

Szkoda tylko, że papieże Jan Paweł II i Benedykt XVI nie chcieli i tego zauważyć.

Szkoda, że Jan Paweł II uważał za świętego ojca Marcial Maciel Degollado, założyciela Legionistów Chrystusa, choć wszyscy wiedzieli i głosili, że jest pedofilem.

Papież też człowiek, może się mylić.

Sorry ale kto to jest wszyscy? Bo ja na przyklad nie. Uwaga na slowo ´wszyscy´ , bo wlasnie ´wszyscy´ prowadzili Jezusa na Golgote, by Go ukrzyzowac a jeszcze wczesniej darli sie na placu u Pilata, by Go skazal. Wczesniej ´wszyscy´ zgotowali Mu uroczysty wjazd do Jerozolimy. ´Wszyscy´ tez uwazaja, ze Jaruzelski jest bohaterem i patriota, wszak nie jest ani skazany ani nawet oskarzony a sam uwaza sie za dobrego Polaka. Jeden madry czlowiek mowi zawsze, ze prawda nie jest ani po lewej ani po prawej ani posrodku ale zupelnie gdzie indziej. Kiedys na klasowce wszyscy uwazali, ze 2+2=5 a pani im wszystkim postawila zla ocene - czyzby sie pomylila? Dajmy wreszcie glos uczniom, nie?

«no subject» (66)

 opus-info.org jest same prowadzone przez sektę destrukcyjną. Uważajcie!

Opus Dei. (1)

Witam.

Proponuje aby autor rozpatrywał teat Opus Dei na tle Masonerji.Jeśli popatrzymy pod tym kątem sprawa nabiera innego kolorytu.

Na pewne tematy można patrzeć pod innymi kątami z innych perspektyw, pozycji i wtedy zmienia się wszystko....

I z organizacji mafijnej wyłania się organizacja broniąca praw i przywilejów rodzinnych.

Które zresztą są niejednokrotnie mocno zagrożone.

Co na to Jezuici (1)

Warto przypomnieć, że to jezuici jako pierwi nazwali Opus Dei sektą, na skutek wielu nieporozumień. Co mówią dziś?

Sekta Opus Dei. - ze strony jezuici.pl

2010-01-27 14:45:21
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Chiałbym wiedzieć czemu Kościół Katolicki tak pobłażliwie traktuje sektę Opus Dei? Przecież sposób działania tej organizacji nie rózni się niczym od sposobu działania sekt potępianych przez Kościół. Mam tu na myśli: - Konieczność wpłacania przez członków Opus dei pieniędzy na rzecz tego "dzieła". - Obowiązek regularnego zwierzania się wyznaczonej osobie z Opus Dei nakładany na każdego przyjętego. - Ograniczenie kontaktu ze światem zewnętrznym. - Chęć pozbawienia ludzi zdolności krytycznego myślenia. Ponad to warto zwrócić uwagę na nauki pana Escrivy - założyciela tej sekty, twierdził on, że: "Nie powinieneś kupować książek bez zasięgnięcia porady u doświadczonego Chrześcijanina. To takie proste kupić coś bezużytecznego lub szkodliwego. Często ludzie wierzą że czytają książkę… podczas gdy przyjmują jedynie ładunek nieczystości." „Droga", #339 "Kapłani są cenniejsi od innych ludzi)." „Droga", #98 Niektórzy ludzie, którzy mieli styczność z panem Escrivą twierdzili m.in., że nazwał on królową Wielkiej Brytani "Demonem" oraz, że przejawiał różnego typu dewiacje seksualne. Pani Carmen Tapia pisze: "A ona (kobieta na którą zdenerwował się założyciel Opus Dei) tu ma zostać obita z każdej strony. Podciągnąć jej spódnicę, rozedrzeć jej majtki, i przyłożyć jej tym w tyłek!! W tyłek!! Dopóki nie przemówi. SPRAW BY PRZEMÓWIŁA!!!" O kobietach członkowie tej sekty myślą tak: ""(...) Kobiety są grzeszne i odpowiedzialne za nasze wydalenie z ogrodu Eden. Jedyną możliwością dla nich, aby pomniejszyć swoją winę, jest uczynienie się powolnymi". A o innych ludziach, dzieciach Bożych tak: "„Powinnyście być jak dywan, po którym ludzie mogą chodzić" Ponadto członkowie opus dei mają oboziązek skrapiania wodą święconą swojego łużka przed snem, zakaz pracy, nauki itp. w nocy, bez zezwolenia tzw dyrektora. Chce wiedzieć też czy żeczywiście każdy chrześcijanin ma obowiązek skrapiania wodą swojego łużka, zakaz pracy w nocy i zakaz kupowania książek bez konsultacji z innymi chrześcijanami?
Bardzo cenie Opus Dei. Lata pokazaly, ze jest to rzeczywiscie dzielo Boze, a nie tylko ludzkie. Osoby, ktore znam, a ktore naleza do Opus Dei, prezentuja wysoki poziom zycia chrzescijanskiego. W Opus Dei niczego nie trzeba, gdyz po pierwsze nie trzeba do niego nalezec. Ale jesli komus taka formacja odpowiada, to po prostu ja robi i stosuje sie do rad i pewnego stylu dzialania. Tak samo jak ktos decyduje sie np. grac wyczynowo w siatkowke, to musi przyjac pewne czasem twarde zasady postepowania. Z pozdrowieniem

Dariusz Kowalczyk SJ
2010-11-09 10:12:28
Pytanie do ks. Dariusza: chciałabym, żeby ksiądz rozwinął trochę wątek Opus Dei; ja zetknęłam się z tym ruchem przez to, że wpadła mi do rąk Nowenna do św. Josemarii. Po prostu mi się podobała, potem poczytałam trochę w internecie i posłuchałam kilku wypowiedzi z krótkich filmików o założycielu zamieszczonych na stronie gl Opus Dei. Jestem zaszokowana, że ktoś mógł nazwac to dzieło sektą. Pozdrawiam
Moge powiedziec, ze znam kilka osob, ktore od lat sa w Opus Dei. Znam tez ks. Stefana Moszoro-Dabrowskiego, szefa pralatury Opus Dei w Warszawie (razem piszemy w tygodniku "Idziemy"). Czytalem tez o duzych dzielach (np. szkolach) prowadzonych przez Opus Dei. I jestem pelen uznania dla tego charyzmatu w Kosciele. Co do okreslenia "sekta", to ilez to nowych rzeczywistosci w Kosciele nie nazwano sekta. A ostatnio to slowo robi kariere w polityce. Od "sekt" wyzywaja Opus Dei ludzie zlej woli, albo zupelnie niezorientowani, ktorzy zamiast poglebic wiedze i uporzadkowac wlasne uczucia, to rzucaja wyzwiskami. Mam nadzieje, ze Opus Dei bedzie sie w Polsce rozwijalo. Z tego, co napisalem, oczywiscie nie wynika, ze Opus Dei jest dla kazdego i kazdy sie tam odnajdzie. Wrecz przeciwnie. Ale dla pewnych ludzi jest to doskonala droga zyciowej i katolickiej formacji. Z pozdrowieniem

Dariusz Kowalczyk SJ

Przykro mi, ale powinieneś spróbować przeczytać, co się stało z ludźmi z innych krajów, zamiast patrzeć na krótkie doświadczenie w Polska. Dlaczego nie spróbować przetłumaczyć świadectwa tej stronie.


Pozdrawiam.


M@rc@

«no subject» (46)

To wszystko nieprawda.

Teza, a gdzie potwierdzenie? (1)

Przytaczane definicje w żaden sposób nie są powiązane z tezą, którą mają udowodnić, natomiast sugerują, że Opus Dei je spełnia. Może bardziej konkretnie, bo odnosi się wrażenie, że autor tak naprawdę niewiele wie o Opus Dei.

Potwierdzenie można znaleźć w następującej książce:

Byłem w Opus Dei - Fakty, świadectwa, dokumenty

Wladza i zaklamanie (1)

Skoro czlonkowie Opus Dei byli w rzadzie Franco i Pinocheta, to tylko mozna pogratulowac zaklamania. Jak morderstwa i terror mozna pogodzic z naukami Chrystusa? Chyba, ze w kosciele nikt w niego nie wierzy....

Personal tools
Opus Dei info